אולפני הקלטות - אולפני שיר
                                          טל'  052-822-6454 / 077-336-0448 
חפש
תעשו לנו Like!

שתי טעויות קטלניות בכתיבת שירים

 שתי טעויות קטלניות בכתיבת שירים

איזה דברים לא כדאי לעשות שאנחנו כותבים שירים או שאנחנו בוחרים שירים. יש שני דברים שכדאי מאוד להימנע מהם. הם פשוט הורסים את הרמה, ומצמצמים את הסיכויים שישמעו את השיר גם ברדיו.


אלמנט ראשון שכדאי להימנע  זה לא לחרוז את אותה מילה בעצמה. נגיד "חשבתי עליך כל יום כל שעה, ורציתי להיות אצלך תוך שעה" לא טוב. גרוע מאוד. כלומר לקחנו את אותה מילה "שעה" ושמנו אותה כמילה שמתחרזת עם עצמה. זה רמה ירודה של כיתה ב', והרבה פעמים שיר יכול להיפסל ולהיכנס לפלייליסט ברדיו בגלל דבר כזה. אז לא לעשות.


אלמנט נוסף שלא לעשות אותו, שמאוד מומלץ לא לעשות אותו, זה נקרא חריזה בכל מחיר. לפעמים אתם יכולים להיתקל בשירים או לכתוב אפילו בעצמכם בלי לשים לב, שהייתם צריכים איך אומרים להתפשר על החרוז, בשביל שנגיד ואללה היה לנו פה חרוז. וזה גם כן לא טוב זה מוריד מרמה של השיר, ויכול להיפסל מלהיכנס לרדיו.


לדוגמה חריזה בכל מכיר: "חושב עליך המון, אכלתי לי אפרסמון" זה מטומטם. לא צריך לעשות חריזה כזאת, עדיף להשקיע עוד מחשבה, ולמצוא חרוז שהיא חולמת והיא לא חריזה בכל מכיר. פעם ראיתי שיר שמישהו הביא לי "הרגשות שבי עדין לא שקו במצולות כל בוקר קם מביט בתמונתך ומרים לי משכולות" מה קשר? אין קשר. זה חרוזה, שנקראת "חריזה בכל מכיר"

אנחנו לא רוצים חרוזה בכל מחיר, לא כדאי לעשות את זה. אם רק נמנע מטעויות נפיצות, אנחנו נוכל לבחור גם טקסטים יותר טובים, וגם לכתוב טקסטים יותר טובים, עכשיו טיפ למישהו שמלחין בעצמו, אם אתה כותב טקסטים ולא מתפשר עליהם, גם ההלחנה שלך תשתפר. הטקסט שכותב ירגש אותך או אותך, ואז הלחן יהיה יותר מרגש .............


אם נתפשר על החריזה, נתפשר בסוף גם על הלחנה היא גם תהיה פחות טובה. ואני אתן כל מיני טיפים, מדהימים הנושא של כתיבה נכונה, ופוטנציאלים ללהיטים, וגם באייך לבחור חומרים שיהיה פוטנציאל טוב ללהיטים. בסדנה הקרובה שלנו, ואני מחכה לראות אותך וגם אותך שם להתראות.

_______

 

רוצה להשתתף בסדנה הקרובה?

מלא את הפרטים ולחץ "אני מעוניין..."  ואנו נחזור אליך

_______

  

מה דעתך על הטיפ?

רשום כאן תגובתך

שתף שתף עם החברים בפייסבוק את 'שתי טעויות קטלניות בכתיבת שירים שתף עם החברים בטוויטר את 'שתי טעויות קטלניות בכתיבת שירים