אולפני הקלטות - אולפני שיר
                                          טל'  052-868-9-868 / 077-336-0448 
חפש

ʺהכוכבים של מחרʺ - כתבה על המפיק רובי ראובני 

ב-9.10 ייערך בנמל תל אביב מופע "קולות חדשים", שבו יופיעו זמרים מתחילים ובוגרי מגמות מוזיקה שמקווים להפוך לכוכבים הבאים בתעשייה.

 

מפיק האירוע הוא רובי ראובני, הבעלים של אולפני שיר ברחוב השלושה בדרום תל אביב.

כבר בתחילת השיחה הוא מבהיר לי שזו לא תחרות של "כוכב נולד", אלא מופע חשיפה ומוסיף הוא לא ממליץ לזמרים מתחילים להשתתף בתוכניות ריאליטי מסוג "הכוכב הבא" ו"אקס פקטור" , אלא להתבשל לאט ולצמוח מלמטה.

"לכל תכנית כזו הולכים 50 אלף איש. אם תשווה את זה לריאיון עבודה זה אומר שאתה צריך ללכת 50 פעם לראיון שבו מתמודדים על משרה אחת 100 איש. הסיכוי להצליח לעבור  את האודישן כל כך נמוך שזה עלול לשבור אותך מהר מדי וחבל. עדיף להתחיל מתחרויות קטנות ולצבור ניסיון בימתי כדי

לא להתרסק בבת אחת. מה גם שבתוכניות האלה אף אחד לא מלמד אותך מה באמת מחכה לך בחוץ. כל אחד מהזמרים שמגיע לנבחרת אומר לעצמו "ואוו, גברתי על כל כך הרבה מועמדים – זה אומר א', שאני טוב וב', שאני אצליח בתעשייה". לגבי א' יכול להיות שזה נכון, אבל זה לא אומר כלום על ב' להיות זמר זו עבודה מאוד קשה. מי שמצליח בתחום הוא זה שיש לו הבנה מה זה להיות עצמאי. מי שבא בראש של שכיר לא יצליח. הבעיה היא שרוב האנשים לא יודעים להתנהל כעצמאי ואיך לייצר כסף מהמוזיקה. בנוסף לעיסוק במוזיקה אני גם יועץ עסקי בחברת וידיס, שהיא הגדולה מסוגה בארץ. יש לי קורס דו שבועי שבו אני מלמד אנשים איך לחיות ממוזיקה".

 

יש לך דוגמה?

"כן, הגיע אליי קופאי בסופר שאמר שהוא לא סובל את העבודה שלו והוא רוצה להתפרנס ממוזיקה.

כיום הוא מתעסק רק במוזיקה ומרוויח יותר ממה שהרוויח בסופר. אז הוא גם נהנה יותר מהעבודה שלו וגם מתפרנס לא רע".

 

איה כורם כמשל

איה כורם שהגיעה עד בית המשפט העליון כדי להשתחרר מחוזה עם חברת תקליטים זכתה להרבה פרסום, אבל לדברי ראובני יצא שכרה בהפסדה.

"אם איה לא הייתה חותמת עם חברת תקליטים  לא היית מכיר אותה היום". הוא אומר.

"היא קיבלה פרסום בקנה מידה אדיר בזכות החברה הזו. נכון שהיא לא הייתה צריכה לחתום ל-18 שנה ואם הייתה מתעקשת על 8 שנים אני לא חושב שהייתה התנגדות מצד חברת התקליטים.

אבל ברגע שחתמת על חוזה – צריך לכבד אותו. חוץ מזה, מה

קרה לאיה מאז שהשתחררה מחברת המוזיקה? מישהו שמע שיר חדש שלה? כנראה שבכל זאת לחברת תקליטים יש כח לבנות קריירה של מוזיקאי".

 

עיריית תל אביב החליטה השנה להעניק הנחה בארנונה לאולפני הקלטות.

האם זה מה שיציל את התעשייה הזו?

"אני מברך על ההחלטה הזו, שהיא מתבקשת וחיונית, אבל אני ממש לא בטוח שזה מספיק בשביל להציל את הענף הזה. יכול להיות שזה כל מה שהעירייה יכולה ומכאן המדינה צריכה לקחת אחריות ולהציל אולפנים מסגירה – אחרת הענף יקרוס ולא ייצרו פה מוזיקה מקורית וחבל.

צריך לזכור שתל אביב זו העיר שבה מייצרים את מרבית המוזיקה בארץ, לכן ההחלטה של עיריית תל אביב חשובה גם ברמה הלאומית".

 

יש עדיין הצדקה להוציא דיסק?

"זה נכון שאלבום הוא לא מה שהיה פעם, אבל זה סוג של עוגן שעוזר לקדם את האמן ולחשוף אותו בתקשורת. הרי עיתונאי מחפש סיבה לראיין מוזיקאי, אז יציאת אלבום זו סיבה טובה.

והאמת שזו גם פרנסה לא רעה, כי גם אם מכרת לבד אלף דיסקים ב-50 שקל כל אחד זו עדיין פנסה יפה כי בניגוד לפעם אתה לא צריך להתחלק ברווחים עם חברת תקליטים".

 

 

הזיכרון מאהוד מנור

בין שלל האמנים המפורסמים שאיתם עבד ראובני, היוצר שהכי נחקק בזיכרונו הוא אהוד מנור.

"הוא היה בן אדם זהב ויוצר מוכשר מאין כמוהו", אומר ראובני. "אני הלחנתי לו שיר לאחת ההפקות שהוא עשה. הוא מאוד אהב את התוצאה ואחר כך עשיתי איתו פרוייקט גדול "כוכבים ברשת", שבו חשפנו זמרים בתחילת דרכם. יום אחד עבדתי על שיר של רון שובל שנקרא "איך את מנצלת אותי אותי". אהוד שמע את זה ואמר "אם תשנו את השם לאיך את מסובבת אותי זה יהיה להיט".

וכך אכן היה. השיר היה להיט מטורף. וזה רק מוכיח לך כמה האיש הזה הבין מוזיקה והבין את השוק".

 

ב-9.10, כאמור, יופיעו בנמל תל אביב כישרונות חדשים שלא זכו עד כה לחשיפה תקשורתית רחבה.

כששאלתי את ראובני אם הוא מזהה בין האמנים אחד שיפרוץ קדימה הוא יורה מיד את שמו של מאור טיירי, תושב גבעת אולגה. "האיש הזה היה מאבטח ברכבת ונמאס לו מזה. כל היה בוכה לי:

"אני זמר, מה אני עושה פה? " אחרי ששמעתי אותו שר אמרתי לו – עזוב הכל ועלה על הבמות.

זה לא היה פשוט, אבל היום הוא מתפרנס ממוזיקה וכל ההופעות שלו סולד אאוט".

 

אתה בעצמך הוצאת דיבר לפני שנה וחצי. אז מה, אתה מפיק מבחירה או שאתה בעצם זמר מתוסכל?

"אני ממש לא מתוסכל כי אני עוסק במוזיקה. להיות זמר פוך טיים ג'וב זה דורש הקרבה מאוד גדולה שאני לא יכול להתחייב לה כרגע, אבל אולי זה יקרה בהמשך. וגם אם לא – אני ממש לא מתוסכל כי אני נהנה מכל רגע שאני באולפן".

 

מה החלום שלך?

"להגדיל את כל מה שאני עושה פי מאה. לעזור ליותר אמנים לפרוץ ואם אפשר אז גם להגדיל את החשיפה שלי כזמר ויוצר. אני שמח לומר שזה בהחלט מתקדם לכיוון הזה. בחודשיים האחרונים היו שני שירים שלי ברדיו ועוד היד נטויה. בקיצור, לשאלתך, לא הייתי משנה כלום בחיים שלי – רק לקבל עוד מכל הטוב שזכיתי בו". 


גם אתה רוצה שיכתבו עליך בעיתון?

מלא את הפרטים ולחץ "אני מעוניין..."  ואנו נחזור אליך

_______

  

מה דעתך על הכתבה?

רשום כאן תגובתך

שתף שתף עם החברים בפייסבוק את 'ʺהכוכבים של מחרʺ - כתבה על המפיק רובי ראובני שתף עם החברים בטוויטר את 'ʺהכוכבים של מחרʺ - כתבה על המפיק רובי ראובני    

© 2016 כל הזכויות שמורות | אולפני שיר, רח' השלושה 3 ת"א (ליד היכל מנורה) | טל.077-336-0448

  

הערה:טקסטים באתר מנוסחים לעיתים בלשון זכר מטעמי נוחות בלבד, אך פונים לשני המינים (נקבה וזכר) במידה שווה.