אולפני הקלטות - אולפני שיר
                                          טל'  052-822-6454 / 03-6582209 
חפש

אולפני הקלטות

יסדתי את אולפני שיר בשנת 2009, וזאת לאחר שעבדתי עם מאות אמנים בסגנונות שונים כקלידן ומנהל מוזיקלי (בניהם אייל גולן, דודו טסה, אביהו מדינה, שימי רון, רובי לוי, דורון מזר, רון שובל, יואב יצחק ועוד אמנים רבים אחרים), ראיתי את הצורך באולפן שיתן מענה מעבר להקלטות. אולפן שיוכל לדאוג לאמן שיכנס לחדר חזרות ומשם לשוק ההופעות, שידע לעשות את הפעולות הנכונות כדי להתקדם, להתפרסם, ולהגשים את עצמו. זה בעיקר מה שעושה את ההבדל כיום בין אולפני שיר לבין אולפני הקלטות אחרים.

מעוניין להגיע לסדנה לאמנים ללא תשלום? לחץ כאן


כיום, כשזמר בתחילת דרכו מקליט דיסק, הוא מסיים את ההקלטה באולפנים, מקבל את ברכת הדרך מבעל האולפן ומוצא את עצמו די חסר אונים בלי לדעת מה הצעד הבא. 
במקביל, כשמישהו שכותב שירים למגירה מחליט שהוא מעוניין ששיריו יולחנו, גם כאן- בסיום ההלחנה הוא לא בדיוק יודע מה לעשות הלאה עם השירים המולחנים.

אצלנו - כשההפקה מסתיימת והדיסק מוכן, זו לא סופה של הדרך, אלא תחילתה.
אנו מפיקים ליינים של הופעות במועדון הסאבליים בת"א (הופעות לאמני פופ ורוק) , במועדון שבלול בהאנגר 13 נמל ת"א (מופע טקס הוקרת היצירה לכותבי שירים), ובמועדון הללה ברח' הארבעה (לאמנים בסגנון ים תיכוני). כשאמן משתתף בהופעה באחד הליינים, הוא עוש החזרות בחדר חזרות מקצועי ומגיע מוכן להופעה. אנו לא מעגלים פינות.

כמו כן יש לנו פינה ברדיו אינטרנטי שמשדר לכל הארץ, ושם אנו מעניקים במה וחשיפה לאמנים שלנו המוציאים את הסינגלים הראשונים שלהם, והאירוח ברדיו זה מהווה קרש קפיצה עבורם לתחנות רדיו הגדולות והמוכרות יותר.

בנוסף לכל אילו (וכאילו שלא די בכך) אנו עורכים באופן שוטף סדנאות ללא תשלום שמטרתם לתת כלים לאמנים ויוצרים בתחילת דרכם, סדנאות שמסייעות להם להתמקצע, להשתלב בתעשייה, לגלות את הסודות שביצירת  הקשרים הנכונים ובשורה התחתונה - להפוך את התחביב לקריירה. ואם תרצו- את החלום למציאות.

ב 2011 ביצעתי מיזוג עם המפיק המוזיקלי האגדי ליאור טבת, והתרומה שהוא נתן לאולפנים ולמערכת בכללותה פשוט אינה יכולה להימדד במילים. ליאור טבת עצמו עבד ועובד שנים רבות עם אמנים מהשורה הראשונה, בניהם שלמה ארצי, שלומי שבת, קרן פלס, דודו טסה, עיברי לידר, קובי אפללו, נינט, גידי גוב, מאיר בנאי, ארכדי דוכין, כוורת ועוד רבים.
 
האני מאמין שלי ושל ליאור טבת הוא שכל אמן שנכנס בדלת של האולפנים שלנו - מקבל את היחס הטוב ביותר שאפשר, כי אי אפשר לדעת אף פעם מי יהיה הכוכב הבא.
 
מעוניין להגיע לסדנה לאמנים ללא תשלום? לחץ כאן

מה כדאי לדעת לפני שמחליטים על אולפן
ישנן המון דברים שכדאי לדעת לפני שבוחרים אולפן הקלטות, בעיקר בשוק שיש בו המון אולפני הקלטות וגם אפשרויות למצוא אולפן ביתי כמעט בכל שכונה.
 
ניסיתי לרכז לכם את הדברים במשהו שיהיה מעין "עשרת הדברות" של איך לא ליפול עם בחירת אולפן:
 
1.בדקו האם לאולפן יש רקורד של אמנים רציניים שהקליטו אצלו?
2.האם יש לאולפן ציוד מתאים להגיע לרמת הפקה של סינגל ברדיו?
3.מי עומד בראש האולפן? כמה אמנים הוא קידם בהצלחה?
4.האם האולפן יוכל לסייע לכם בהופעות לאחר שתסיימו להקליט אצלו? אם כן, איך בדיוק יעשה זאת ? האם הוא כבר עושה זאת? אם כן, בקשו לראות הוכחות לכך.
5.האם אתם מכירים אנשים נוספים שהגיעו לאולפן זה ויצאו מרוצים?
6.הגיעו לאולפן והתרשמו מהאווירה השוררת במקום. האם זו אווירה נעימה שהייתם רוצים "לגור" באולפן כזה? או שאולי היא מלחיצה, ומכל סיבה שהיא לא משרה עליכם הרגשה נעימה ?
7.האם צוות האולפן ידידותי? כשאתה מגיע- מי שמקבל/ת את פניך שמח לראותך ועושה זאת בצורה לבבית וחמה או שפשוט אומרים לך "שלום" קר בכניסה רק כדי לצאת מידי חובה?
8.האם לבעל האולפן אכפת שתצליח אחרי שתסיים את ההקלטה, או שאכפת לו רק שההקלטה תישמע טוב? תתפלא, אבל כשלבעל האולפן איכפת רק מזה שההקלטה תישמע טוב ולא משום דבר אחר- בדרך כלל ההקלטה תישמע פחות טוב מאשר מקום שאיכפת לו שהאמן לא רק ישמע טוב אלא גם יפרוץ קדימה עם מה שהקליט.
9.האם האולפן ברמה מספיק טובה כדי להקליט אצלו את הכל כולל תופים, או שהוא מין אולפן "מתווך" ששולח את ההקלטות המסובכות יותר לאולפנים אחרים?
10.במידה ואתה מתעניין בעיסקת חבילה של סינגל עם נגנים- האם האולפן משקיע ומשתמש בנגנים איכותיים מהשורה הראשונה (כמו אשר פדי המתופף או רוניוס הכנר) או שהוא מביא לך נגנים שאף אחד לא שמע עליהם עד כה?
11.במידה ואתה כותב שירים וחולם להגיע איתם לאמנים ידועים, האם האולפן שמציע לך הלחנה לשירים מעוניין ויכול לחבר אותך עם אמנים ידועים שישמעו את הסקיצות שלך ואולי ירצו להקליט את השירים שכתבת בדיסק הבא שלהם?
 
אני יכול לתת לכם עוד המון נקודות למחשבה. זו רק התמצית אבל השתדלתי למנות את הדברים החשובים ביותר.

איך מתחילים

לא פעם שואלים אותי אמנים בתחילת דרכם "איך מתחילים"? "מה הצעד הראשון"? מה השלבים?
ובכן, אני אנסה להסביר פה משהו בסיסי. קודם כל- תגדירו מה המטרה. האם המטרה היא לשיר בשביל הכיף לחברים בסופי שבוע? או להפוך להיות אמן מוערך שפשוט עובד בזה וזה המקצוע שלו? האם המטרה היא סתם לכתוב שירים למגירה ושאולי פעם יולחן שיר או שניים? או שהמטרה היא להפוך למכונת להיטים כמו אביהו מדינה, יוסי גיספן או אהוד מנור ז"ל?

אז הגדרת מטרה. יפה. כעת, צריך להבין דבר בסיסי. להיות אמן זה עסק. בדיוק כמו שלפתוח שווארמיה זה עסק. ובעסק צריך להשקיע כסף. נקודה. מי שאומר לכם אחרת פשוט משלה אתכם. העניין הוא שלא בהכרח צריך להשקיע הרבה כסף. הדבר האידיאלי הוא שלאמן מתחיל תהיה עבודה קבועה שיוכל לחיות ממנה וגם לשים קצת בצד כדי לפתח את הקריירה המוזיקלית שלו, כל חודש קצת. הרצף של הפעולות והחודשים - במידה והפעולות הן נכונות  ובאמת מקדמות את האמן- עשוי להצטבר יום אחד להצלחה אדירה. אם תסתכלו על הקריירה של מס' אמנים מצליחים כמו עמיר בניון , אייל גולן או דודו טסה תוכלו ללמוד מכך המון. זה בדיוק מה שהם עשו. לפעמים זה מצחיק אותי לראות אמנים עם המון כישרון שפשוט יושבים בצד ומחכים שיבוא מישהו וישקיע בהם. במקום פשוט לצאת לדרך ולקחת אחריות על החיים שלהם והקריירה שלהם, הם מפקידים את גורלם באיזה "מושיע" בדמות משקיע אגדי שיבוא עם מזוודה מלאה בכסף, יאמין בהם ויעשה אותם גדולים. האמינו לי - הסיכוי שזה יקרה הוא קטן מהסיכוי לזכות בלוטו. זה כמו לצפות שתהיה לך בת זוג יפהפיה והורסת, ובמקום לעבוד על עצמך כדי שתהיה יותר ויותר אטרקטיבי ומושך כדי שמישהי כזאת תתאהב בך, אתה פשוט מחכה שהיא פתאום תגיע איכשהו אל חייך, ובינתיים מזניח את עצמך בכל המובנים. 

אז אם אתם משתייכים לסוג שרוצה לקחת אחריות על חייו ועל הקריירה שלו ולא להישאר בצד בזמן שאחרים מצליחים, אני מזמין אתכם להציע מועמדות להשתתף בסדנה שתעזור לכם להתחיל. בסדנה תקבלו טיפים, ידע וכלים שיעזרו לכם להתחיל ולפתח את עצמכם בתחום המוזיקה, הכתיבה והשירה. הסדנה מועברת על ידי והיא מוענקת חינם ללא תשלום למתאימים. 

בהצלחה!

רובי ראובני,
מוזיקאי,
מנכ"ל אולפני שיר
מעוניין להגיע לסדנה לאמנים ללא תשלום? 

אם גילך מעל 22 מלא את פרטיך ולחץ 'אני מעוניין. צור קשר' ואנו נשוב אליך :


שתף שתף עם החברים בפייסבוק את 'אולפני הקלטות שתף עם החברים בטוויטר את 'אולפני הקלטות