אולפני הקלטות - אולפני שיר
                                          טל'  052-822-6454 / 03-6582209 
חפש
תעשו לנו Like!

לקבל החלטות מהר


אחד מהעקרונות המנצחים בשביל ליצור קריירה של אמן פעיל במוזיקה היא היכולת של אדם לקבל החלטות מהר. אני יודע שעכשיו קופצים לכם מלא דברים בראש, ו"מה פתאום זה מסוכן להחליט מהר! זה פזיזות! זה לא אחראי". אני צריך להגיד לכם משהו-זה שקרים. זה פשוט זה שקרים במאה אחוז.


אראה לכם למה: רוב האנשים פשוט מתוכנתים שזה מסוכן להחליט מהר. הם פשוט מתוכנתים, כמו שאתה מתכנן מחשב אז אתה לוחץ אנטר יודע מה יהיה בום. אם תחליט מהר קופץ בהם זה שגיאה טעות. למה הם מתוכנתים? כי ככה ההורים שלנו לימדו אותנו, וגם ההורים של ההורים שלנו לימדו כי ככה לימדו אותם שזה מסוכן להחליט מהר. האמת אין שום דבר יותר רחוק מהאמת. הפוך הוא-זה מסוכן להחליט לאט. ולמה זה מסוכן להחליט לאט?


אתן לכם דוגמה: בוא נגיד שאנחנו עכשיו בכביש, נגיד עכשיו בן אדם נוסע עכשיו בכביש. וכמו שהוא נוסע פתאום קופץ לו איזה ילד קטן וחמוד. ונגיד שאומר וואלה זה מסוכן להחליט מהר אז נחליט לאט. אני רגע אחשוב על זה רגע, אני לא ישר אהיה פזיז ואעצור, נראה מה כדאי לעשות או להתקשר לחבר אני אתייעץ אתו, ובינתיים... לא יהיה כבר ילד. ואפילו דרך אגב אם כבר מדברים על נהיגה, רשויות החוק מאוד מחמירות עם מי שמחליט לאט בכביש, ואפילו מכניסות אותו לכלא על זה. שוללות לו את הרישיון יש היום להיכנס לכלא, בסעיף באישום בחוק לא קוראים לזה על זה שהוא החליט לאט, קוראים לזה נהיגה תחת אלכוהול. אבל אתה יכול לשתות אלכוהול בפאב כמה שאתה רוצה, למה על רכב תיכנס לכלא? כי זה גורם לך להחליט לאט להחליט לאט זה מסוכן. פשוט בכביש יש תאונה פיזית רואים את זה מאוד ברור למה זה מסוכן. אבל גם כשאדם מחליט לאט לגבי הקריירה שלו יש לו תאונה בקריירה. זה קשה לראות את זה, אבל אם באמת אם אפשר לשים על זה זכוכית מגדלת אפשר לראות שאם מישהו לידו מה יש לו כישרון אדיר בלהופיע מול במה לרתק אנשים, אנשים-אין עפים על הקול שלו על הביצוע שלו והוא עובד באיזה חנות בכלל לא משהו שמתקרב ליכולות שלו מרוויח שכר זעום, זה לא תאונה? זה סוג של תאונה בקריירה פשוט לא רואים את זה, אין הרוגים אין זה, הוא שם על עצמו מסכה שהוא קם בבוקר שהכל בסדר אבל התאונה קוראת, היא בלב. להחליט לאט-זה לא טוב. לא טוב זה לא טוב. ואני בטוח שעדיין קופץ לכם איזה שהוא קול בראש: "רגע אבל מה להחליט מהר זה פזיזות, זה פזיזות". אז אני אדבר על זה גם. פזיזות זה דבר רע מאוד.


ומה זה פזיזות? בוא נגדיר רגע מה זה פזיזות: פזיזות זה לא נחליט מהר זה לא מספיק נתונים, כשאין לנו את התמונה הכוללת. נגיד למישהו עכשיו אין את התמונה הכוללת אוקיי עכשיו נגיד עכשיו לדוגמא, מישהו שרוצה לקנות דירה והוא לא יודע אם הדירה הזאת של יש עליה עיבודים, הוא לא יודע אם זה עסקה טובה, הוא לא עשה בדיקה, לא ראתה נסח טאבו, אז גם אם הוא יחשוב על זה שנה זאת עדיין עסקה גרועה כי הוא לא בדק את הדברים, אין נתונים. אוקיי?


זה לא קשור אם הוא החליט מהר או לאט. מצד שני אם למישהו יש איזה שהצעה לרכוש דירה והוא פשוט קיבל הצעה ותוך חצי שעה הוא היה במקום הוא הביא איתו עורך דין שהוא מכיר לענייני נדל"ן, העורך דין נכנס למסוף בדק נוסח טאבו, בדק את העסקה אם אין שעבודים על הדירה ועוד כל מיני דברים, והוא אמר לו תשמע מבחינת החוב אין שום בעיה הדירה נקייה, ותוך שעה הוא סגר את העסקה. זאת יכולה להיות עסקה על מיליון וחצי שקל של דירה. הוא מחליט נורא מהר, אבל הוא לא פזיז. ההוא שהחליט אחרי שנה בלי נתונים, הוא פזיז. כך שעשו לנו המון המון בלגן בדרך זה הורים עם המון רצון טוב, אבל זה מה שהם ידעו לעשות כי זה מה שלימדו אותם שלהחליט מהר זה טעות זו פזיזות. זאת אותם ופזיזות להחליט לאט. צריך להחליט מהר עם נתונים. עצם זה שמיישמים את הדבר הזה יכול לפתוח המון הזדמנויות שכרגע נעולות בפנינו, כי אז פשוט מחליטים לאט מי מקבל הזדמנות הטובות? אלה  שמחליטים מהר. כמו בנדל"ן כמו בקריירה ככה במוזיקה. 


לכן אני ממליץ ליישם את העיקרון הזה ופשוט להסתכל על אמנים מאוד מצליחים ותגידו אם הם מחליטים לאט או מהר, אם תסתכלו על עומר אדם לדוגמא, זה לא משנה אם זה הפקה שלו או הוא, הוא מחליט מאוד מהר. כל הזמן זה עוד מופע גדול עוד אלבום עוד דואט עוד פרסומת בטלוויזיה. כל דבר כזה דורש שורה של החלטות. אם הוא היה מחליט לאט אז הוא היה עושה את הפעילות שלו בקצב של צב. שלמה ארצי, עידן רייכל, דודו טסה, אמנים שעושים ועושים הם חייבים להחליט מהר, זה יכולת של מנהיגים ויכולת של אמנים. אני ממליץ לכם ליישם את זה להחליט מהר וליישם את זה אבל אם נתונים. ואם חסרים נתונים אז פשוט לשאול, במקום להגיד לחשוב על זה, כי אם תחשוב על משהו שאתה לא מבין, אתה תמשיך לא להבין. אם תחשוב על משהו שאתה לא יודע אתה תמשיך לא לדעת הדבר הנכון הוא לשאול שאלות אז אם מישהו הציע לך משהו ואתה לא מבין אז תשאל שאלות. אם יש לך את כל הנתונים ואתה מבין, אז תחליט. 


אני מקווה שהטיפ הזה עזר לכם, זה אחד מ13 העקרונות של איך ליצור קריירה של אמן פעיל. עם השמעות הפעלות עם כיף. עם הרבה הרבה שמחה ופעילות מוזיקלית. ואמנים פעילים מקבלים החלטות מהר. יש עוד 12 עקרונות נוספים שאנחנו נעבור עליהם בסדנה הקרובה, ננתח אותם ונעזור לכם להיות יותר פעילים במוזיקה. שיהיה לכם המשך צפייה מהנה בסרטונים._______

 

רוצה להשתתף בסדנה הקרובה?

מלא את הפרטים ולחץ "אני מעוניין..."  ואנו נחזור אליך

_______


שתף שתף עם החברים בפייסבוק את 'לקבל החלטות מהר שתף עם החברים בטוויטר את 'לקבל החלטות מהר