אולפן הקלטות המסייע לזמרים להשתלב בהופעות

הגש מועמדותך להשתתף בסדנה חדשה ויחידה מסוגה בישראל, 

שבמהלכה תלמד אילו פעולות עליך לעשות כדי שיהיה לך יומן מלא בהופעות.


ההשתתפות ללא תשלום, לגילאי 22+, לרציניים בלבד

בסדנה נלמד:

  • מה ההבדל בין לשיר בהופעה לבין להקליט באולפן 
  • איך ליצור יומן עמוס בהופעות
  • מהם 4 הסודות של האמרגנים המצליחים ביותר
  • איך ליצור קריירה של זמר יוצר במינימום הוצאות ומקסימום תוצאות
  • הסדנה מיועדת לבעלי כל הסגנונות: פופ, רוק, ים תיכוני, לועזי ועוד.
  • איך לשמור על הקול במהלך הופעה ולא להצטרד
  • איך להפוך מכישרון מבוזבז לזמר פעיל ומבוקש


להלן לקט תגובות ממשתתפים בסדנאות שהתקיימו במתחם אולפן הקלטות שיר-לונה:


"למדתי בסדנה לא לחכות שדברים יקרו מעצמם אלא פשוט לפעול. נהנניתי מהחלק האחרון שהיינו באולפן ויכלתי לשיר 

ולשמוע אחרים."

שרי רוט


"למדתי שהכל אפשרי. נהניתי להידע והבטחון של רובי המרצה בסדנה. היה מקצועי מאוד, רמה כללית גבוהה ביותר והייתי שמח לקבל עוד עזרה בתחום המוזיקה מכם"
אורי בריטמן

"הבנתי שחשוב לשיר הרבה ולהתאמן המון. נהניתי מהליווי בגיטרה והדיבור על הטקסטים ואיך להפוך אותם לשירים מולחנים ומשם ללהיטים ברדיו"
יונתן צדיק

"הייתי בסדנה אתמול ואני חייב לומר שמאוד התרשמתי. היה מעולה ושאבתי ממך לא מעט ערכים חיוביים.

הסדנה הכילה מס' נקודות מעניינות למחשבה ודרכי הסתכלות על דברים בעולם המוזיקה. 

אני מאוד מעריך את התכנים של הסדנה וכמובן אותך בתור מרצה ואיש מקצוע. היחס היה מצוין."

אביאור


"תמיד חלמתי לשיר היטב כמו זמר מקצועי. הבעיה שזה לא ממש יצא לי... היו לי זיופים, ברחתי מהסולם והאמת שזה די ביאס אותי. עד שיום אחד הגעתי דרך האינטרנט לאולפני שיר. אחרי שעבדתי עם הצוות המעולה שיש כאן יש לי המון הישגים. השינויים ביכולות שלי הם פשוט אדירים אין לי מילה אחרת לתאר את זה."
משה צדוק

"נהניתי מאוד מכל רגע. אני מרגישה יותר בטוחה ויציבה בקול ובכל, ושאני ממצה יותר מהיכולת שלי.
אז תודה רבה על הכל :-)"
יפעת בסיל

הגש מועמדותך להשתתף בסדנה שתתקיים באולפני ההקלטות שלנו:

[לגילאי 22+]

שם
*
אימייל
*
טלפון
בלחיצה על 'אני מעוניין.' אתה מסכים לתקנון
 


קצת רקע כללי על מוזיקה, אולפנים, הצלחה ומה שבניהם

כמו בכל דבר, גם בעולם המוזיקה ישנם שלבים להצלחה. אי אפשר לבנות את רומא ביום אחד

אולפנים רבים שוגים בכך שאינם מעריכים נכונה את היכולות הווקאליות של הלקוח שמגיע אליהם, ומיד דוחפים לו הקלטות אולפן, הקלטת סינגל או חבילת הקלטות כלשהי.

 

רגע אחד.. מדוע למהר? אולי הלקוח - הזמר המיוחל- אינו בשל עדיין לצאת החוצה? אולי הוא צריך עוד הכשרה בהופעות, באימונים, טרם יצא לשוק?

 

זה לא העיקר לומר לחבר'ה "הייתי באולפן שווה" או "אני מקליט באולפן ההקלטות הזה והזה, היכן שהקליטו שלמה ארצי וכד'".

 

העיקר הוא לעבוד, ולעבוד קשה כדי שמה שאתה מקליט ישמע איכותי ביותר.  ומומלץ גם להופיע תחילה ולהתנסות בשירה מול קהל חי.

 

כשמסתכלים קצת על ההסטוריה ועל ההתגלגלות של אולפני הקלטות מתחילת המאה 20, ניתן לראות שלא משנה כמה התקדמנו בטכנולוגיה- מהקלטה על סלילים ועד להקלטה דיגיטלית עם תכנות מחשב מתקדמות, בין אם מדובר באולפן ביתי ובין אם באולפן תעשייתי ענק, הקול שלך, ההגשה, הביצוע, והרגש אינם דבר שניתן ליצור באמצעות טכנולוגיה. ניתן לתקן זיופים, אולם אל ניתן לתקן רגש או להוסיף רגש שלא קיים אצל המבצע.

 

לאחר ניסיון של יותר מ 20 שנה יצא לי לעבוד ולהקליט באולפנים בכל הארץ. הקלטתי עם אולפן הקלטות בחיפה, עבדתי עם אולפן הקלטות ברחובות, אפילו הגעתי עד לאולפן הקלטות בירושליים, מקום ממש מקסים בעיר העתיקה. ובכל אולפן שהייתי בו – ראיתי שלא משנה עד כמה שהיה לאולפן  חדר הקלטות מאובזר ומשוכלל, עדיין שום דבר לא היה יכול להות תחליף לשירה מרגשת ונכונה. גם אולפן שמקליט שירים לבת מצווה יודע ש 50% מהצלחת ההקלטה שלו תלוי באופן הביצוע של הנערה שמקליטה.

 

אמן מקצועי, שיר בת מצווה או שיר לחתונה- בכל הקלטה כזאת מה שיקבע את התוצאה לפני הכל הוא הזמר עצמו, ורק אחר כך האמצעים הטכנולוגים של האולפן, הציוד והטכנאים שלו.

 

מיקום האולפן

לא פעם מתייעצים איתי קולגות מעולם המוזיקה ושואלים אותי מה המיקום הטוב ביותר עבור אולפן. האם כדי שיהיה במרתף כדי לבוד את הרעשים? או אויל עדיף בקומה גבוהה? וכל מיני שאלות מן הסוג הזה, אז אתן כאן מס' נקודות שכדאי לדעת.

קודם כל – לאולפן הממוקם במרתף יש יתרון גדול וחיסכון כספי לא מבוטל, היות והוא מבודד באופן טבעי ואין ו צורך בבידוד כליפ הסביבה שמחוץ לאולפן. מאידך, במידה ובאולפן יש יותר מחדר הקלטות אחד, או שיש בו גם אולפן הקלטות וגם חדר חזרות, הוא אל יוכל להימנע מהצורך לבודד היטב את חדרי ההקלטות בחינה אקסוטית.

עוד דבר שכדאי לקחת בחשבון במצב הזה- הוא מי קהל היעד של האולפן אם מדובר באולפן שמיועד להקלטות שירים לבר מצווה, אזי אפשר להתפשר על בידוד סביר. אבל אם לא מדובר באולפן בר מצווה אלא באולפן שמתכוון לתת שירותי הקלטה לאמנים מקצועיים, אין לו שום אפשרות להתפשר בבידוד. הפרדת הסאונד בין חדרי ההקלטה חייבת במקרה זה להיות אבסולוטית. כשאמן מקליט בחדר אחד, חייב להיות שקט מוחלט בחדר השני. אפילו לא צליל חלש. כלום.במצב בו האולפן ממוקם במרתף יש יתרום נוסף וזה המחיר המוזל של שכר הדירה שאותו ישלם השוכר של האולפן. זה עשוי להיות זול יותר ב50 ולעיתים ב 60 אחוז מאותו שטח מושכר שיהיה מעל הקרקע. אבל, חשוב לדעת. לשהות במרתף מתחת לאדמה וללא חלון או אור שמש- עשויה להיות חוויה לא נעימה בכלל. בעיקר כשאתם שוהים שם למשך שעות על גבי שעות. מניסיון. אוכל לסכם זאת כך: אם הבעלים של האולפן מתעד "לגור" באולפן ולבצע משם את כל הפעילות העיסקית שלו- מאוד לא מומלץ שיפתח את האולפן במרתף.  אבל אם הבעלים של האולפן מתכוון לשכור אנשים שיעבדו שם לפי פרוייקטים, והוא עצמו לא מתכוון לשהות שם מעבר לביקורים קצרים- זו בהחלט עשויה להיות עיסקה טובה.

 


השקעה בציוד אולפני

גם בנושא זה נשאלתי רבות כמה כדאי להשקיע בפתיחת אולפן, מה העלויות וכד'.

אנסה לתת כאן מענה לכל מי שחושב או חשב אי פעם לפתוח אולפן הקלטות משלו.

הטיפ הזה יוכל להועיל למי שרוצה לתפוח אולפן הקלטות באשקלון , למי שרוצה לפתוח אולפן הקלטות בנתניה וגם למי שירצה לפתוח אולפן הקלטות באשדוד.

יש עיקרון בעסקים שאומר- "ייצר את הכסף לפני שאתה מבזבז אותו". מה זה אומר?

אם בא לך לפתוח אולפן וזהו חלום חייך, קודם כל – שאפו. שנית כל- תתחיל לעבוד מהבית. אולפן ביתי היום הוא זול יחסית וכל אחד יוכל להוריד תכנה חינמית ולהתחיל לעבוד.

הרווחת קצת כסף? תשתדרג, תקנה ציוד אולפני , כרטיס קול, מיקרופון דינמי, וכד'.

אבל שים לב- כשאתה בונה את אולפן החלומות שלך – השתמש רק בכסף שהרווחת מאותו האולפן. לא בכסף מהבית, או מחיסכון. זו פשוט לא הדרך הנכונה.

כשתמשיך להתרחב, ותשים מספיק כסף בצד- ותחלופת האנשים בבית שלך שהוא למעשה האולפן שלך תתחיל להציק לך ולאישתך , זה יהיה הזמן הנכון לעבור לשלב הבא ולאתר מקום שבו תפתח אולפן משלך. ושוב- כשאתה עושה זאת- השתמש בכסף שהרווחת מהפעילות באולפן ההקלטות הביתי שלך.

כיום לאמנים רבים יש אולפן ביתי משלהם. יחשד עם זאת, אין תחליף לחוויה של להגיע לאולפן הקלטות מקצועי וגדול, עם צוות מקצועי שנמצא שם כדי לשרת אותך, ואתה יכול ליצור, לנגן ולהקליט בלי להתעסק עם שום דבר אחר כמו סאונד, ציוד ובעיות טכניות.


הירשם עכשיו!