פיתוח קול - סדנה ללא תשלום עם תוצאות מיידיות

בוא ללמוד את הסודות של הזמרים המצליחים ביותר בסדנה ישומית: 

  • תרגילי פיתוח קול עצמי
  • הבסיס של לימודי פיתוח קול 
  • איך להעצים ולחזק את מיתרי הקול
  • מה ההבדל בין שירה מהבטן לעומת שירה מהגרון
  • מה הסוד בלשיר שעות על גבי שעות מבלי להצטרד
  • איך להגיע לעוצמות ולגבהים חדשים בשירה
  • איך לשפר ביטחון עצמי מול קהל קטן וגם גדול
  • טיפים נוספים להצלחה ולהשתלבות בעולם המוזיקה


השאר פרטים ונבחן מועמדותך להשתתף

לגילאי 22+  | לא לסטודנטים

להלן לקט תגובות ממשתתפי סדנאות פיתוח קול :


"תחת ההנחיה של רובי, זה ללמוד מהמאסטר עצמו. הרצאותיו המרתקות... בשבילי זה להקשיב לפרופסור למוסיקה."
יעל מימון

"למדתי לדבר ולנשום נכון. נהניתי מהטיפים, מהשירה ומהתרגילים."
שי נקש

"למדתי נשימות נכונות ושירה נכונה, מהגרון ולא מהבטן. נהניתי מכל הסדנה. ציון 10 מ 10."
רפי עוזרי

"היה 10! למדתי מדוע נהיים צרודים ואיך להימנע מכך בשיטה פשוטה מאוד.

נילי 

"הסדנה עם רובי נתנה לי מבט על לימודי שירה ישומיים ופרקטיים. למדתי שיטות לפיתוח קול שאני הולך ליישם בבית ואני חושב שגם מורות לפיתוח קול חייבות לעבור את הסדנה הזאת."
שי אביב

** לא לסטודנטים

קצת רקע על מנחה הסדנה


המפיק והמוזיקאי רובי ראובני, דור שני לחברת התקליטים המפורסמת "האחים ראובני", שעבד אישית עם אמנים מהשורה הראשונה בישראל (בניהם עם דודו טסה כנגן במס' אלבומים שלו והופעות משותפות, עם אייל גולן כקלידן, עם אהוד מנור כמלחין ועם אביהו מדינה כמנהל מוזיקלי במופעים ובתכניות טלויזיה) חולק את הסודות של המקצוע בסדנת פיתוח קול ישומית.


בסדנת פיתוח קול זאת, רובי מעביר טכניקות בסיסיות וחשובות ביותר בנושא של פיתוח קול עצמי ומיתרי הקול. להבדיל מסדנאות שירה כאילו ואחרות, התרגילים בפיתוח קול שרובי נותן הם פשוטים וקלים לביצוע מצד אחד, ועוצמתיים ויעילים מאוד מצד שני.

רובי עצמו למד פיתוח קול במשך 5 שנים אצל טובי המורים לפיתוח קול בישראל. את החלק המשמעותי קיבל מלימודיו אצל חנה הכהן המיתולוגית, המאסטרית למיתרי הקול של אמני ישראל, שלימדה פיתוח קול ושירה נכונה אמנים מהשורה הראשונה כמו ריטה, אחינועם ניני, שירי מיימון ורבים אחרים.

רובי השכיל ללטש את הידע שצבר ב 24 שנותיו כעצמאי בתחום המוזיקה ופיתח שיטות מתקדמות המביאות תוצאות מהירות בנושא של פיתוח קול. את חלקם תוכלו לחוות בסדנה שהוא מעביר באולפני שיר. כמו כן בד"כ בסדנאות פיתוח קול תלמדו רק על הצד הטכני של השירה (איך לשיר נכון, נשימות, גבוהים וכד'), שזה כמובן חשוב מאוד, אך יחד עם זאת, יש היום המון זמרים מעולים, שמה שמונע מהם להצליח הוא דווקא חוסר הידע בצד השיווקי.

על כן, רובי תמיד משלב בסדנת הפיתוח קול גם קצת טיפים מהעולם השיווקי שמאחורי הקלעים במוזיקה - שזה איך בעצם להגיע לקהל הרחב, איך בכלל ליצור קהל שירצה לשמוע אותך ויבוא אחריך להופעות שלך. מסתבר שרוב הבעיות של הזמרים הם שם. אתה יכול להיות זמר נהדר ולעשות שנים פיתוח קול. אבל אם אתה לא יודע מה לעשות עם הכישרון שלך ואיך לשווק את עצמך - זה פשוט לא יעבוד. 

הסדנה מיועדת לגילאי 22+ בלבד.

השאר פרטים ונבחן מועמדותך להשתתף בסדנת פיתוח קול!זה אפשרי ללמוד לשיר

למרות מה שאולי חשבתם בעבר, לא כל אחד נולד זמר. הרבה זמרים שאתם מכירים פשוט למדו לשיר. לעיתים זה פשוט חובה ללמוד לשיר נכון, לקחת קורס פיתוח קול כזה או אחר, לקבל טיפים לפיתוח קול ללמוד איך עושים פיתוח קול בשיעורים פרטיים וכד'. יש בארץ מס' מורים מעולים כמו חנה הכהן, רחל הוכמן, נירה גל וכמובן המורים באולפני שיר המלמדים בשיטה של רובי ראובני, שמביאים תוצאות אמיתיות לקול ולמיתרי הקול. 

חשוב תמיד גם לעשות חימום קולי לפני שמתחילים שיעור פיתוח קול או הופעה. לימוד שירה הינו דבר שמצריך תשומת לב וגם זמן. אבל זה בהחלט משתלם למי שרוצה לפתח קריירה בתחום ולעבור פיתוח מקצועי למיתרי הקול שלו. 

ללמוד לשיר זה לפני כל דבר אחר אם חלומך הוא להיות זמר. אמנות הטיפול בקול תסייע לך בכל צעד ושעל. בהופעות, בזמן הכנה לאודישנים, ובאופן כללי בבניית הביטחון העצמי שלך על הבמה ואף מחוצה לה. 

וכמו שאומרים, לא צריך להיות עשיר בשביל לשיר. 
אם יש לך שאיפה או חלום לקדם את עצמך בתחום המוזיקה, אם אתה שואף להופיע על במות, אם נמאס לך להרגיש כישרון מבוזבז, אם אתה במקרה גם כותב שירים למגירה והיית רוצה לפתח את זה במקביל, אנחנו מזמינים אותך למלא את הפרטים ולהגיש מועמדותך להשתתף ללא תשלום בסדנת פיתוח קול שתתקיים באולפנים שלנו. 

ומי יודע לאן זה ילך ולאן זה יוביל... לעיתים צעד אחד קטן יכול להביא אתכם למקום חדש, שלא חלמתם להיות בו... והכי חשוב - אם זו השאיפה שלכם, אז פשוט לכו בעקבות הלב שלכם ותפסיקו לחשוש מה יהיה אם ומה יגידו, ואם יש לכם קול מספיק יפה או לא מספיק יפה, ומה תגיד השכנה, ומה אם ומה אם... פשוט תלכו אחרי הלב שלכם. ואנו נהיה שם איתכם.

שיטות לפיתוח קול

לימודי פיתוח קול דומים לכל סוג אחר של לימודים שאתם יכולים להעלות בדימיונכם: אם תרצו ללמוד לצייר, או ללמוד אומנות לחימה, אולי משפטים או אפילו ראיית חשבון - תגלו שיש קווים מנחים דומים בין כל התחומים האילו. מה שדומה הוא - שיש להתאמן אחרי שלומדים את המידע החדש. 

לדוגמא, אם אתה לומד אמנות לחימה, תחילה תלמד את התנועות של ההגנה, את התנועות של הבעיטה, של המכה הימנית וכו'. אבל כעת- אם לא תתאמן ותתרגל את מה שלמדת - הערך של מה שלמדת לא יהיה שווה הרבה.

ובכן, לימודי שירה אינם שונים בכך. תחילה תלמדו על מיתרי קול, תלמדו שיטות לפיתוח קול, וכל מיני דברים שקשורים בלדעת איך לשיר נכון. אבל כל דבר חדש שתלמדו- יש לתרגל אותו, לתרגל ולתרגל ולתרגל, על ידי מה שאני קורא לו פיתוח קול עצמי.
וכאן קבור הכלב. מורות לפיתוח קול לרוב לא מקפידות על כך- רוב התלמידים שלהם מגיעים לשיעורים, סופגים את הידע, מבסוטים ומאושרים במחשבה שהנה עוד שיעור ועוד התקדמות למטרה, אבל הם שוכחים דבר קטן- להתאמן בבית. 

לימודי פיתוח קול הם שעה ללמוד עם המורה בשיעור- ושבע עד עשר שעות אימון בבית במהלך השבוע שחולף עד לשיעור הבא.

אוכל לתת לכם דוגמא נוספת. ניקח דוגמא מעולם הכדורגל (האהוב עלי...). תחשבו על השחקן ליאונל מסי. כולם מכירים נכון?
ובכן, תחשבו שמסי היה ניחן בכישרון-העל שאלוהים נתן לו, אבל הוא לא היה הולך להתאמן בקבוצה מקצוענית אלא רק משחק כדורגל בשכונה עם החבר'ה. מה היה קורה? הוא היה הופך לשחקן הכי טוב בשכונה. אבל לא לשחקן הכי טוב בעולם.
אבל כשמסי מגיע לקבוצה מקצוענית כמו ברצלונה, הוא עובר אימונים מפרכים. וזה לא לשחק כדורגל, אלא אימוני כושר, חיזוק סיבולת לב-ריאה, חיזוק שרירי הרגליים, תרגילים פסיכולוגים בריכוז ועוד עשרות תרגילים שנראה שאין להם קשר למשחק הכדורגל עצמו. אבל לאחר כל זאת כשהוא עולה למגרש- הוא כבר לא שחקן ברמה שכונתית אלא שחקן ברמה עולמית.

אותו הדבר כשאתם שרים שירים עם החבר'ה, או עם עצמכם בבית בקריוקי הביתי. זה נחמד- כן. זה כיף- כמובן. 
אבל אם לא למדתם שיטות לפיתוח קול, אם לא קיבלתם פיתוח מקצועי של מורים, אתם קרוב לוודאי שרים בטכניקה לא נכונה, ו"מתאמנים" על טכניקה שגויה. במצב הזה - עצם העובדה שאתם שרים בבית- ולא משנה כמה זמן - לא באמת מקדם את יכולות השירה שלכם.

אבל אם תקבלו ידע אמיתי , פיתוח קול על ידי מורים מוסמכים , תוכלו לבצע בבית פיתוח קול עצמי, ולהתאמן על תרגילים, ולא על שירים. לאחר מכן כשתשירו בבית - אתם תיישמו את כל השיטות לפיתוח קול שקיבלתם בשירה שלכם, ואז - אז תתחילו להתקדם באמת בביצועים שלכם. 

או אז תוכלו להגיע למצב שבו בערב קריוקי כשאתם לוקחים את המיקרופון מתרחשת דממה במועדון וכולם נושאים את העינים והאוזניים אליכם בתדהמה, וכשאתם מסיימים לשיר כולם פשוט מריעים לכם בטירוף. וכמו שאמר לי פעם המוזיקאי אלברט םיימנטה, שהיה מורי ורבי בשיעורי מוזיקה ועיבודים ברמות מתקדמות - "בשביל כבוד צריך לעבוד".

אז קדימה לעבודה !


הגש מועמדותך לסדנת פיתוח קול הקרובה!